Labyrintárium Loučeň

Na to, abyste se vymotali ze všech labyrintů a bludišť v zámeckém parku v Loučni, musíte pořádně zapnout mozkovnu, ale je to zábava. Hned u vchodu dostanete mapku, abyste se nezamotali ještě víc, než pak v bludištích a labyrintech.

V Loučni můžete projít BUXUSOVÉ BLUDIŠTĚ, to je takové, co znáte i z jiných zámků. SVĚTELNÝ LABYRINT je přes den nenápadný, po setmění ale dokáže naplno očarovat svým kouzlem, protože svítí. Dále jsme prošli TRAVNATÝM BLUDIŠTĚM a TISOVÝM BLUDIŠTĚM. To je největší ve zdejším parku a vymotat se z něho není úplně lehké. DLÁŽDĚNÉ BLUDIŠTĚ vypadá celkem jednoduše, ale u toho se nám zavařily mozkové závity asi nejvíc. PALISÁDOVÉ BLUDIŠTĚ má tvar obřího otisku lidského chodidla. Když uprostřed bloudění zjistíte, že nevíte kudy kam, můžete hned na několika místech z bludiště vystoupit únikovými kovovými vrátky. KAMENNÝ LABYRINT je podle odborníků energeticky nejnabitějším loučeňským labyrintem a odkazuje svým stylem na labyrinty dávných Keltů. V PROVAZOVÉM BLUDIŠTi se musíte dostat k cíli pomocí barevných provazů a můžete mezi sebou soutěžit. Ale pozor, tady se dá pěkně zamotat.

PRSTOVÝ LABYRINT vám už moc sil neubere, stačí vám totiž jediný prst. Posledním labyrintem je PÍSMENKOVÝ, ve kterém chodíte po dlaždicích s písmenky.

Kromě labyrintária můžete navštívit i zámek Loučeň, ve kterém dělají zajímavé prohlídky, třeba upírské a nebo s Bílou paní. Takže pokud máte mladší sourozence, vezměte je s sebou a můžete je třeba postrašit.

A jak jsme se dozvěděli bludiště a labyrinty nejsou to samé. A Čím je zajímavý PÍSKOVCOVÝ LABYRINT? – Nejen to se dozvíte v naší reportáži.

www.zamekloucen.cz